bg
Your SEO optimized title
Kuşadası Kent | Kuşadası İş Rehberi | Tanıtım ve Reklam Hizmetleri
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı 09/01/2015

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı
 
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Kayalı’nın mesajı şöyle;
 
“Gazetecilerin çalışma koşullarını düzenleyen, sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 1961 yılında yürürlüğe girdiği 10 Ocak, o tarihten sonraki 54 yıl boyunca “Çalışan Gazeteciler Günü”  olarak kutlanmaktadır.
 
Demokrasinin ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın önemli yeri vardır. Hatta demokrasilerde dördüncü erk olarak anılmaktadır. Yazılı, görsel ve işitsel medyanın yanı sıra, günümüzde yaygınlaşan İnternet medyası, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu üstlenmektedir.
 
Böylesi önemli bir konumda olan Medya sektöründe çalışan tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan gazetecilerin meslek etiği ve duyarlılığı da büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle hareket eden gazetecilerin, halkı bilinçlendirmek, bilgilendirmek için verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, evrensel meslek ilkelerine uyan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Halkın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunan tüm basın mensuplarının başarılı bir yıl geçirmesini temenni ediyorum.

Bu haber 1161 kez okundu.
Facebook Yorumları