bg
Your SEO optimized title
Kuşadası Kent | Kuşadası İş Rehberi | Tanıtım ve Reklam Hizmetleri
Genel Bilgiler
Genel Bilgiler Kuşadası
 
“Ege’de Canlı Bir İskele”
 
Asırlar boyu çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu’nun batısında, Ege’de karanın denizle buluştuğu noktada denizden gelenleri izlemeye devam ediyor Kuşadası.
 
Kurulduğu tarihten bu yana çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ya da yolculara durak ve dinlenme noktası olmuş. Anadolu’nun batısında, çağlar boyunca deniz ticaretine can vermiş, çeşitli inanç gruplarına ev sahipliği yapmış. Bu nedendir ki bu topraklar üzerinde yaşamış her uygarlık bu bölgede kendinden bir şeyler bırakarak daha sonra gelecek olanlara “biz de sizler gibi buradaydık” demek istemiş olmalı.
 
Elinizi attığınız her yerden bir tarihi eser, bir uygarlık yükseliyor. Eserler o kadar iyi korunmuş ki sadece orada yaşayanları değil ziyaretçileri de kendine akın akın çekiyor. Efes, Milet, Priene Harabeleri ve Meryem Ana Kilisesi bu akınların başını çekiyor.
 
Zaman zaman yapılan festival ve etkinlikler yerli ve yabancı turistlerin ilçeyi tercih etmelerinde büyük pay sahibi. Halk Dansları Festivali ve yakın zamanda gerçekleşen Altın Güvercin Müzik Ödülleri Töreni tüm gözlerin Kuşadası üzerinde olmasını sağladı.
 
Bağlı olduğu Aydın iline 71 kilometre mesafede Ege’nin denize sınır noktasında bulunuyor. Göz alabildiğine uzanan bir sahil şeridi, tarihi eserlerin varlığı ile desteklenince bu küçük iskelenin her dönemde gözde olması kaçınılmaz olmuş.
 
1618 yılında yapılmış Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı ve Kaleiçi Camii’ni görmediyesniz buraları karçırmayın.
 
Kuşadası’nda günübirlik turlarla antik şehir harabelerine gidebilirsiniz. Gün içinde yarım günlük tekne turlarına katılabilir, plajlarda güneşlenebilir ya da yelken, kano, sörf ve su kayağı gibi su sporlarıyla uğraşabilirsiniz. Kısacası suyun ve güneşin gün boyu emrinizde olduğu bu yerde tatil ve dinlenmek adına her şey sizleri bekliyor.
 
Kuşadası’nda istediğiniz her şeyi bulmak mümkün. Haftanın belli günlerinde fiyatları gayet makul açık hava pazarları kuruluyor. Çarşamba günleri giyim ve hediyelik eşya pazarı kurulurken Cuma ve Salı günleri genel pazarlar kurulmakta. Yerli ürünler yerine alıştığınız market ürünlerini tercih ediyorsanız buralardaki sümermarketler ihtiyacınız rahatça görmenize olanak sağlayacak.